Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Obec > Hasiči

Hasiči

Sbor dobrovolných hasičů byl v Puchlovicích založen v roce 1909. V tehdejší době byla za pomoci zdejšího obecního úřadu zakoupena hasičská stříkačka tažená koňmi. Náš hasičský sbor je v současné době vybaven pojízdnou hasičskou stříkačkou PS 12. Činnost hasičů byla  a je aktivní a je na slušné úrovni. V minulých letech byla provedena rekonstrukce hasičské zbrojnice, ve které mimo jiné sídlí i obecní úřad.

V současné době je naše činnost zaměřena jak na nácvik preventivních akcí, tak na pořádání kulturních akcí. Pravidelně se zúčastňujeme okrskových soutěží v rámci našeho okrsku. Kulturní činnost je zaměřena na pořádání hasičských bálů, zábav a společenských akcí pro naše členy.
Naše současná aktivita je zaměřena na údržbu naší techniky. Sbor dobrovolných hasičů se aktivně podílí na úpravě obce a zařízení pro veřejnost.

Náš hasičský sbor má v současné době 48 členů a členek, tzn., že každý třetí obyvatel je zapojen do naší činnosti. V posledních letech se podařilo přijmout do sboru mnoho mladších spoluobčanů. Tato skutečnost skýtá záruky pro existenci a činnost hasičského sboru i do budoucnosti.

Rok 2009 je pro náš sbor velmi významný. Připomínáme si 100 leté výročí založení našeho hasičského sboru tohoto důvodu máme připraveno několik akcí.

V květnu se uskuteční v Puchlovicích okrskové kolo soutěže v požárním sportu a to za účasti všech sborů okrsku. V červnu plánujeme slavností valnou hromadu, kde mj. bude provedeno vyhodnocení některých našich členů. Další akcí bude a to ve spolupráci s obecním úřadem kulturní odpoledne pro všechny občany obce.

Složení výboru pro období 2010 - 2014

Výbor: Starosta SDH Pavlíček Josef
  Velitel Pokorný Jiří
  Strojník Pavlíček Bohuslav
  Hospodář Novák Petr
  Preventisa Baudiš Josef
  Člen výboru

Fiala Miroslav st.

  Člen výboru

Dvořák Jan

   

 

Revizní komise: Předseda Pavlíček Libor
  Členové Kadavý Ondřej
Beneš Radek