image
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Hasiči

Hasiči

Sbor dobrovolných hasičů byl v Puchlovicích založen v roce 1909. V tehdejší době byla za pomoci zdejšího obecního úřadu zakoupena hasičská stříkačka tažená koňmi. Náš hasičský sbor je v současné době vybaven pojízdnou hasičskou stříkačkou PS 12. Činnost hasičů byla  a je aktivní a je na slušné úrovni. V minulých letech byla provedena rekonstrukce hasičské zbrojnice.

V současné době je naše činnost zaměřena jak na nácvik preventivních akcí, tak na pořádání kulturních akcí. Pravidelně se zúčastňujeme okrskových soutěží v rámci našeho okrsku. Kulturní činnost je zaměřena na pořádání hasičských bálů, zábav a společenských akcí pro naše členy.
Naše současná aktivita je zaměřena na údržbu naší techniky. Sbor dobrovolných hasičů se aktivně podílí na úpravě obce a zařízení pro veřejnost.

Náš hasičský sbor má v současné době 51 členů a členek.V posledních letech se podařilo přijmout do sboru mnoho mladších spoluobčanů. Tato skutečnost skýtá záruky pro existenci a činnost hasičského sboru i do budoucnosti.

Rok 2019 byl pro náš sbor velmi významný. Připoměli jsme  si 110. leté výročí založení našeho hasičského sboru.Na valné hromadě konané při této slavnostní příležitosti byli předány diplomy a svazová vyznamenání zasloužilým členům sboru.

 

Složení výboru pro období 2020 - 2024

Výbor:        Starosta SDH Pavlíček Josef
Velitel Pokorný Jiří
Strojník Pavlíček Petr
Hospodář Franc Miroslav
Člen výboru

Fiala Miroslav

Člen výboru

Kristyna Poláčková

Revizní komise:  Předseda ing. Nicol Malečková
Členové Martina Holasová, Lukáš Mikolanda

 

Informace SDH.

Sbor dobrovolných hasičů v Puchlovicích pořádá dne 9. září 2023 cyklovýlet. Sraz účastníků v 9,00 hodin u budovy obecního úřadu. Předpokládaná trase cca 46 km. Prohlídka pracoviště Hasičského záchranného sboru v Kuklenách, exurse na Letecké záchranné službě v nemocnici. Od 12,30 do 14,00 hodin oběd v restauraci Duran a návrat zpět. Srdečně zveme všechny příznivce.