image
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Hasiči > Oslavy 100.let SDH

Oslavy  100. letého výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Puchlovicích.

V sobotu dne 27. června 2009 se na místním hřišti uskutečnila oslava 100. letého výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Puchlovicích. Oslava byla zahájena ve 14.00 hodin krátkým projevem starosty obce. Dále vystoupil starosta Sboru dobrovolných hasičů který seznámil přítomné s historií sboru od jeho založení v roce 1909 až po současnost.
V odpoledních hodinách byla připravena ukázka hašení ohně historickou stříkačkou taženou koňským spřežením, která pochází z roku 1906. Pro všechny přítomné bylo připraveno pohoštění s hudbou.

Této oslavě předcházela slavnostní schůze Sboru dobrovolných hasičů v Puchlovicích, která se uskutečnila v sále Kulturního domu . Starosta pan Pavlíček seznámil přítomné s historií sboru od jeho založení v roce 1909.Z této doby se zachovala pamětní kniha, která až do roku 1936 dokumentuje činnost hasičů v obci.Součástí tohoto jednání bylo předání věrnostních stužek a odznaků Za věrnost,dále medailí za příkladnou práci a za zásluhy, těm členům kteří se  stužek za věrnost a čtyři medaile za příkladnou práci a za zásluhy.

 

Oslavy  100. letého výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Puchlovicích.

Oslavy  100. letého výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Puchlovicích.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oslavy  100. letého výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Puchlovicích.Oslavy  100. letého výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Puchlovicích.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oslavy  100. letého výročí založení Sboru dobrovolných hasičů v Puchlovicích.